+90 212 222 70 85 Pzts - Cuma 09:00 - 17:00 Fetihtepe Mah. Zümrüt Sokak No:28/A Beyoğlu- İSTANBUL

İş Güvenliği Haberleri

BAKAN SARIEROĞLU: “ÇOCUKLARIN YERİ İŞ YERİ DEĞİL, OKULDUR”

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, “Çocuk işçiliği meselesi bizim temel öncelikli alanlarımızdan olacak. Çocuk işçi çalıştırmayla alakalı en ufak bir tavizimiz söz konusu olmayacak. Çocukların yeri iş yeri değil, okuldur.” dedi.

Sarıeroğlu, tekstil, deri, mobilya, gıda ürünleri ve içecek imalatı ile kimya ürünleri imalatı sektörlerindeki iş yerleri için uygulanan “İş Sağlığı ve Güvenliğinin Geliştirilmesi Projesi”nin bir oteldeki kapanış konferansına katıldı.

Bakanlığından önceki dönemde de iş sağlığı ve güvenliği konusuyla yakından ilgili olduğu belirten Sarıeroğlu, bu konunun insan odaklı çalışmalar yürüten Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının da en çok önem verdiği ve en titiz çalışmaları yaptığı başlıklar arasında yer aldığını söyledi.

“İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ MİLLİ BİR MESELEDİR”

İş kazaları ve meslek hastalıklarının neden olduğu kayıpların, gelişmekte olan ülkelerin kalkınma hamleleri önünde önemli bir engel olmaya devam ettiğine dikkat çeken Sarıeroğlu, şöyle devam etti:

“İş sağlığı ve güvenliği konusunun, sadece iş yeri ve çalışanları değil toplumun genelini ilgilendiren bir öncelik olduğunu hepimizin çok iyi içselleştirmesi gerekiyor. Bu yüzden iş sağlığı ve güvenliği milli bir meseledir. Milli bir mesele olduğu için de topyekun seferberlik içerisinde çalışılması gereken bir alandır. Bu alanda elde edeceğimiz her mesafe ülkemiz, geleceğimiz, iş yerlerimiz ve çalışanlarımız için büyük öneme sahiptir.”

 

 

“ÇOCUK İŞÇİLİĞİNDE TAVİZ YOK”

Bakan Sarıeroğlu, “Çocuk işçiliği meselesi bizim temel öncelikli alanlarımızdan olacak. Çocuk işçi çalıştırmayla alakalı en ufak bir tavizimiz söz konusu olmayacak. Çocukların yeri iş yeri değil, okuldur.” diyerek, Türkiye’nin çocuk işçiliğiyle mücadelede önemli adımlar attığını ve geçmişte bu konuda yapılan çalışmaların dünyada örnek gösterildiğini aktardı.

Tüm Haberler İçin Tıklayın.

İş Güvenliği Haberleri

 

About the author

Leave a Reply